Home / Oscillators / DSC1123DE2-400.0000T
DSC1123DE2-400.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1123DE2-400.0000T
Description:
MEMS OSC XO 400.0000MHZ LVDS SMD
Series DSC1123
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 400 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1123
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 22mA