Home / Oscillators / DSC1123DI5-125.0060
DSC1123DI5-125.0060
Microchip Technology
Product No:
DSC1123DI5-125.0060
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Series DSC1123
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125.006 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA