Home / Oscillators / DSC1124CI5-133.3300T
DSC1124CI5-133.3300T
Microchip Technology
Product No:
DSC1124CI5-133.3300T
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC XO 133.3300MHZ HCSL SMD
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC1124
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 133.33 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1124
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 42mA