Home / Oscillators / DSC1202BE3-75M00000
DSC1202BE3-75M00000
Microchip Technology
Product No:
DSC1202BE3-75M00000
Description:
OSC MEMS LVPECL SMD
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC12X2
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 75 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)