Home / Oscillators / DSC1202CI3-106M2500
DSC1202CI3-106M2500
Microchip Technology
Product No:
DSC1202CI3-106M2500
Description:
OSC MEMS SMD HIGH PERFORMANCE
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC12X2
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 106.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1202
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)