Home / Oscillators / DSC1202CL3-130M0000T
DSC1202CL3-130M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1202CL3-130M0000T
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 130MHZ, LV
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC1203
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 130 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)