Home / Oscillators / DSC1203BE1-312M5000
DSC1203BE1-312M5000
Microchip Technology
Product No:
DSC1203BE1-312M5000
Description:
OSC MEMS LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 312.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1203
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)