Home / Oscillators / DSC1203BI2-100M0000T
DSC1203BI2-100M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1203BI2-100M0000T
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)