Home / Oscillators / DSC1203BI2-200M0000T
DSC1203BI2-200M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1203BI2-200M0000T
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 200MHZ, LV
Output LVDS
Series DSC1203
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 200 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)