Home / Oscillators / DSC1203CI3-100M0000
DSC1203CI3-100M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1203CI3-100M0000
Description:
LOW JITTET MEMS OSC 100MHZ LVDS
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension -
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1203
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±20ppm