Home / Oscillators / DSC1203CI3-133M3333T
DSC1203CI3-133M3333T
Microchip Technology
Product No:
DSC1203CI3-133M3333T
Description:
MEMS OSC HP 133.3333MHZ LVDS -40
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 133.3333 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1203
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)