Home / Oscillators / DSC1203DA3-333M3333
DSC1203DA3-333M3333
Microchip Technology
Product No:
DSC1203DA3-333M3333
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 333.3333MH
Output LVDS
Series DSC1203
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 333.3333 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)