Home / Oscillators / DSC1203DI2-148M5000T
DSC1203DI2-148M5000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1203DI2-148M5000T
Description:
OSC MEMS LVDS SMD
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 148.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1203
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)