Home / Oscillators / DSC1203DI2-270M0000
DSC1203DI2-270M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1203DI2-270M0000
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 270MHZ, LV
Output LVDS
Series DSC1203
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 270 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)