Home / Oscillators / DSC1203DI3-100M0000T
DSC1203DI3-100M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1203DI3-100M0000T
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC SMD
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1203
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)