Home / Oscillators / DSC1203NA1-20M00000
DSC1203NA1-20M00000
Microchip Technology
Product No:
DSC1203NA1-20M00000
Description:
MEMS OSCILLATOR SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 20 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)