Home / Oscillators / DSC1203NE1-125M0000T
DSC1203NE1-125M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1203NE1-125M0000T
Description:
MEMS OSC, HIGH PERFORMANCE, 125M
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)