Home / Oscillators / DSC1203NI3-200M0000
DSC1203NI3-200M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1203NI3-200M0000
Description:
MEMS OSC, HIGH PERFORMANCE, 200M
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC1203
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 200 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)