Home / Oscillators / DSC1204BA2-125M0000T
DSC1204BA2-125M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1204BA2-125M0000T
Description:
MEMS OSC HIGH PETFOTMANCE 125MHZ
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC12X4
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension -
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Base Product Number DSC1204
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm