Home / Oscillators / DSC1204CI2-148M5000T
DSC1204CI2-148M5000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1204CI2-148M5000T
Description:
OSC MEMS LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC12X4
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 148.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)