Home / Oscillators / DSC1204NL3-122M8800T
DSC1204NL3-122M8800T
Microchip Technology
Product No:
DSC1204NL3-122M8800T
Description:
MEMS OSC HP 122.88MHZ HCSL -40C-
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC12X4
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 122.88 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1204
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)