Home / Oscillators / DSC1214CI3-C0020
DSC1214CI3-C0020
Microchip Technology
Product No:
DSC1214CI3-C0020
Description:
MEMS OSC (FS), HIGH PERFORMANCE,
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type MEMS
Output HCSL
Series DSC12X4
Package Tube
Ratings -
Function -
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)