Home / Oscillators / DSC1221BL2-25M00000T
DSC1221BL2-25M00000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1221BL2-25M00000T
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 25MHZ, LVC
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSC12X1
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 27mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)