Home / Oscillators / DSC1221CA2-25M00000
DSC1221CA2-25M00000
Microchip Technology
Product No:
DSC1221CA2-25M00000
Description:
MEMS OSC AUTO -40C-125C
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSC12X1
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Base Product Number DSC1221
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 27mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)