Home / Oscillators / DSC1221CI3-148M5000T
DSC1221CI3-148M5000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1221CI3-148M5000T
Description:
MEMS OSC, HIGH PERFORMANCE, 148.
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSC12X1
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 148.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 27mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)