Home / Oscillators / DSC1221CI3-24M57600
DSC1221CI3-24M57600
Microchip Technology
Product No:
DSC1221CI3-24M57600
Description:
OSC MEMS LOW PWR LVCMOS
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSC12X1
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 24.576 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1221
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 27mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)