Home / Oscillators / DSC1221DA3-25M00000
DSC1221DA3-25M00000
Microchip Technology
Product No:
DSC1221DA3-25M00000
Description:
OSC MEMS LOW PWR SMD
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSC12X1
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1221
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 27mA (Typ)