Home / Oscillators / DSC1222BI1-125M0000
DSC1222BI1-125M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1222BI1-125M0000
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 125MHZ, LV
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC1222
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)