Home / Oscillators / DSC1222CE2-125M0000T
DSC1222CE2-125M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1222CE2-125M0000T
Description:
OSC MEMS AUTO -20C-70C SMD
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC12X2
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)