Home / Oscillators / DSC1222CI2-155M5200T
DSC1222CI2-155M5200T
Microchip Technology
Product No:
DSC1222CI2-155M5200T
Description:
OSC MEMS LOW PWR SMD
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC12X2
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 155.52 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1222
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)