Home / Oscillators / DSC1222CI3-164M4257
DSC1222CI3-164M4257
Microchip Technology
Product No:
DSC1222CI3-164M4257
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 164.4257MH
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC1222
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 164.4257 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)