Home / Oscillators / DSC1222DL1-156M2500T
DSC1222DL1-156M2500T
Microchip Technology
Product No:
DSC1222DL1-156M2500T
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 893
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC12X2
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Base Product Number DSC1222
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)