Home / Oscillators / DSC1222NI2-150M0000
DSC1222NI2-150M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1222NI2-150M0000
Description:
OSC MEMS SMD HIGH PERFORMANCE
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC12X2
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 150 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1222
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)