Home / Oscillators / DSC1223CE3-80M00000T
DSC1223CE3-80M00000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1223CE3-80M00000T
Description:
MEMS OSC HP 80MHZ LVDS -20C-70C
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 80 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1223
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)