Home / Oscillators / DSC1223CI2-100M0000
DSC1223CI2-100M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1223CI2-100M0000
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
OSC MEMS AUTO -40C-85C SMD
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)