Home / Oscillators / DSC1223CI2-156M2500T
DSC1223CI2-156M2500T
Microchip Technology
Product No:
DSC1223CI2-156M2500T
Description:
MEMS OSC SMD
Series DSC12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1223
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)