Home / Oscillators / DSC1223CI3-429M5000T
DSC1223CI3-429M5000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1223CI3-429M5000T
Description:
MEMS OSC, HIGH PERFORMANCE, 429.
Output LVDS
Series DSC1223
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 429.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)