Home / Oscillators / DSC1223DI1-100M0000
DSC1223DI1-100M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1223DI1-100M0000
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Series DSC12X3
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1223
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)