Home / Oscillators / DSC1223DI3-200M0000
DSC1223DI3-200M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1223DI3-200M0000
Description:
MEMS OSC, HIGH PERFORMANCE, 200M
Series DSC12X3
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 200 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1223
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)