Home / Oscillators / DSC1223NE1-125M0000
DSC1223NE1-125M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1223NE1-125M0000
Description:
MEMS OSC, HIGH PERFORMANCE, 125M
Series DSC12X3
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1223
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)