Home / Oscillators / DSC1223NI1-100M0000T
DSC1223NI1-100M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1223NI1-100M0000T
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)