Home / Oscillators / DSC1224BI1-156M2500T
DSC1224BI1-156M2500T
Microchip Technology
Product No:
DSC1224BI1-156M2500T
Description:
OSC MEMS HCSL SMD
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC12X4
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1224
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)