Home / Oscillators / DSC1224CI2-100M0000
DSC1224CI2-100M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1224CI2-100M0000
Description:
MEMS OSC HP 100MHZ HCSL -40C-85C
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC12X4
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1224
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)