Home / Oscillators / DSC1224CI2-38M40000T
DSC1224CI2-38M40000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1224CI2-38M40000T
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC12X4
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 38.4 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Base Product Number DSC1224
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)