Home / Oscillators / DSC1224DL1-100M0000T
DSC1224DL1-100M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1224DL1-100M0000T
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
OSC MEMS LOW PWR SMD
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC12X4
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1224
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)