Home / Oscillators / DSC1224NI3-156M2500
DSC1224NI3-156M2500
Microchip Technology
Product No:
DSC1224NI3-156M2500
Description:
OSC MEMS LOW PWR SMD
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC12X4
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1224
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)