Home / Oscillators / DSC1224NL3-100M0000T
DSC1224NL3-100M0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1224NL3-100M0000T
Description:
MEMS OSC, HIGH PERFORMANCE, 100M
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSC1224
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)