Home / Oscillators / DSC1252DI1-156M2500
DSC1252DI1-156M2500
Microchip Technology
Product No:
DSC1252DI1-156M2500
Description:
MEMS OSC SMD
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC12X2
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1252
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)