Home / Oscillators / DSC1253BL2-148M3500
DSC1253BL2-148M3500
Microchip Technology
Product No:
DSC1253BL2-148M3500
Description:
OSC MEMS LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC12X3
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 148.35 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1253
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)