Home / Oscillators / DSC1253BL3-94M00000
DSC1253BL3-94M00000
Microchip Technology
Product No:
DSC1253BL3-94M00000
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 94MHZ, LVD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC1200
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 94 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)